Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. Poznaj naszą historię!

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego jest jedną z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce i prowadzi jeden z największych w Europie Międzynarodowych Domów Spotkań Młodzieży. Każdego roku Krzyżową odwiedzają tysiące osób – biorą udział w organizowanych przez nas międzynarodowych projektach, są uczestnikami spotkań, wymian młodzieżowych, inicjatyw artystycznych lub też przyjeżdżają do nas w celach turystycznych. Nie wszystkim udaje się podczas spędzonego tu czasu zgłębić historię Krzyżowej oraz poznać jej walory kulturowe i przyrodnicze. A okres pandemii oraz kontakt z uczestnikami i uczestniczkami naszych projektów w formie wirtualnej zupełnie ograniczyły możliwości prezentowania Krzyżowej w tak wielu wymiarach.

Chcemy to zmienić i w przystępny oraz atrakcyjny sposób opowiadać o miejscu, w którym realizujemy naszą ważną misję.

Witamy na stronie, na której znajdziecie Państwo najważniejsze informacje o historii Krzyżowej, naszej Fundacji i ludziach, którzy uczynili to miejsce tak wyjątkowym.

Znajdziecie tu opisy najważniejszych wydarzeń historycznych związanych z Krzyżową, wskazówki dotyczące topografii i przyrodniczych walorów naszego otoczenia oraz artykuły, które pogłębiają te tematy i korespondują z realizowaną przez nas misją.

Zachęcamy Państwa zwłaszcza do poznania zakładki Filmowy Przewodnik po Krzyżowej. To inicjatywa, która powstała z myślą o młodzieży biorącej udział w naszych projektach, ale jesteśmy pewni, że każdy, kto będzie chciał dowiedzieć się więcej o Krzyżowej, znajdzie tam mnóstwo ciekawych informacji, a dzięki formie wideo – dostrzeże piękno tego niezwykłego miejsca. W 14 odcinkach opowiadamy o tym, jak Krzyżowa zapisała się na kartach historii i jak to dziedzictwo wpłynęło na jej współczesne oblicze.

Poznajcie naszą historię! Zapraszamy!